Městská hudba Františka Kmocha Kolín

Nejbližší akce

ne úno 18, 2018 @13:00
Výroční schůze KPFK
út bře 27, 2018 @18:00
Pozvání na Kmochův Kolín
ne dub 08, 2018 @14:00
Taneční odpoledne na zámecké

Kontakt

Městská hudba F.Kmocha
Karlovo náměstí 78
280 12 Kolín
mhf.kmocha@gmail.com
mob.+420 606 316 105

Přihlaste se

Návštěvy

DnesDnes1281
VčeraVčera736
Tento týdenTento týden4766
Tento měsícTento měsíc11974
CelkemCelkem806775

Ve čtvrtek 6.2.2014 jsme koncertovali v O2 aréně jako gratulanti na 20. narozeninách skupiny Chinaski ve finále jejich výročního koncertu.

 

Městská hudba Františka Kmocha  - orchestr se širokým záběrem

 

Letošní sezónu zahájila Městská hudba Františka Kmocha tradičně – účinkováním na taneční zábavě doprovázející schůzi Klubu přátel Františka Kmocha. Takové účinkování asi nikoho nepřekvapilo. Je to téměř rok, co se malé dechovky ujal umělecký vedoucí a dirigent velkého orchestru Miloslav Bulín, a za krátký čas se z MDO MhFK stalo opravdu reprezentativní těleso. Zábava se nesla v duchu pravé české dechovky k obecné spokojenosti všech návštěvníků akce.

 

Začátek února byl však pro orchestr  velmi netradiční.  Hudebníci Městské hudby Františka Kmocha se proměnili v gratulanty výročního koncertu jedné z největších hvězd české rockové scény – skupiny Chinaski. Zahrát si s takovou kapelou na tak významné akci a před 16 tisíci diváky ve zcela zaplněné O2 aréně, to se hned tak někomu nepoštěstí. Naši kolínští Kmocháci byli u toho a zahráli si s Chinaski dokonce v samotném finále jeden z jejich nejznámějších hitů:  1. signální. Zejména pro nejmladší hráče orchestru se jistě tento koncert stal mimořádným a nezapomenutelným zážitkem a pro město Kolín byl výbornou reprezentací. Celý večerní program natáčela Česká televize, která jej připravuje do svého podzimního vysílání. K článku je přiloženo krátké amatérské video, které zachycuje část vystoupení hudebníků MhFK, více nám nedovoluje uveřejnit exkluzivita vysílacích práv ČT.

 

Ve zbytku času až do konce dubna už zase Městská hudba Františka Kmocha přepíná na jiný žánr a nacvičuje program pro chrámový koncert ve spolupráci s kutnohorskými umělci. Po loňském velmi úspěšném koncertě v chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře připravuje umělecký vedoucí Miloslav Bulín do stejných prostor mši Missa brevis, jejímž autorem je Jiří Pavlica, kapelník Hradišťanu. Spoluúčinkovat bude Učitelský smíšený pěvecký sbor Tyl z Kutné Hory a sólisté Zdeněk Licek, Vendula Chmelíková a varhaník Viktor Darebný. Termín je naplánován na sobotu 26. dubna od 18 hodin a bude spojen s akcí, která nese název Probouzení Kutné Hory. O podrobnostech akce budeme včas informovat.