Městská hudba Františka Kmocha Kolín

Nejbližší akce

ne úno 18, 2018 @13:00
Výroční schůze KPFK
út bře 27, 2018 @18:00
Pozvání na Kmochův Kolín
ne dub 08, 2018 @14:00
Taneční odpoledne na zámecké

Kontakt

Městská hudba F.Kmocha
Karlovo náměstí 78
280 12 Kolín
mhf.kmocha@gmail.com
mob.+420 606 316 105

Přihlaste se

Návštěvy

DnesDnes1281
VčeraVčera736
Tento týdenTento týden4766
Tento měsícTento měsíc11974
CelkemCelkem806775

Něžná vánoční tečka za dalším úspěšným rokem Městské hudby Františka Kmocha

V pátek 13.12.2013 naplnili příznivci kvalitní muziky Městské divadlo Kolín, konal se totiž tradiční vánoční koncert Městské hudby Františka Kmocha. Svojí účastí podpořil městskou hudbu i senátor P. Lebeda a představitelé vedení města Kolína.

Divadlo naplněné do posledního místečka přivítalo svoje hudebníky bouřlivým potleskem. Blesky fotoaparátů mezi diváky byly doprovázeny tichým předením kamer, aby byl tento nevšední zážitek uchován co nejdéle.
Umělecký vedoucí pan Miloslav Bulín se volbou repertoáru trefil do nálady publika a již s první skladbou Pasadena byl mezi jevištěm a hledištěm navázán vřelý kontakt. Diváci ocenili sólová vystoupení hráčů MhFK D. Kašparové, L. Kůry, J. Molingera, L. Urbánka, R. Plecháčkové i samotného dirigenta M. Bulína, kterého pro dobu jeho sóla vystřídal u dirigentského pultíku pan J. Molinger. Vrcholem první části koncertu byla jistě směs melodií Polská krev trochu jinak, která oslovila všechny svou svižností a precizním podáním.
Druhá část koncertu se nesla již ve svátečním předvánočním duchu. Dojemná skladba Adeste fideles v podání vokálních sólistů večera V. Chmelíkové a Z. Licka předznamenala nástup dětských sborů Boni Bambini a Dětského sboru ZŠ Lipanská. Děti byly jako vždy kouzelné a na tvářích mnohých diváků se zaleskla slza. Dětské hlásky rozezněly divadlo koledami napříč světem. Závěrečné rozdávání kytiček z Květinové síně Orchidea sólistům přineslo nečekané úsměvné situace, které svou roztomilou nezkušeností způsobily malé hostesky.
Krásný večer plný předvánoční nálady utekl velmi rychle a diváci se rozcházeli do svých domovů a v uších jim zněly naše krásné koledy. MhFK opět nezklamala a svým téměř profesionálním výkonem dokázala, že město Kolín je právem hrdo na téměř 150letou tradici trvání této městské hudby. Budeme se těšit, jaké překvapení nám MhFK připraví pro příští rok.

Milena Vokálová